Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Złota trójka od Marumi - przegląd serii SUPER DHG

2021-10-12
Złota trójka od Marumi - przegląd serii SUPER DHG

Dobranie odpowiedniego filtra fotograficznego nie jest proste, trzeba brać pod uwagę wiele czynników natury technicznej, ale też oczekiwania względem efektów, które chcemy osiągnąć. Przed zakupem warto zapoznać się z opcjami dostępnymi na rynku. Przekonaj się jak sprawdza się seria SUPER DHG od Marumi.

 

 

MARUMI SUPER DHG FILTR FOTOGRAFICZNY LENS PROTECT

 

 

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo sprzętu fotograficznego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nieważne czy jesteś fotografem ślubnym czy ćwiczysz swoje umiejętności w domowym studio – ochrona to podstawa. Filtr Lens Protect pozwala na bezpieczne użytkowanie obiektywu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nie straszny mu kurz, wilgoć, tłuste plamy czy zadrapania.

 

 

 

Skuteczność filtru Lens Protect od Marumi została przetestowana nie podczas jednego spaceru, ale przynajmniej kilkunastu zleceń fotograficznych. Aż wstyd przyznać jak często Sigma 35 mm f/1.4 lądowała w torbie fotograficznej bez przedniego dekielka… Po dziś dzień obiektyw ten nie posiada na sobie żadnej rysy czy nawet najmniejszego zadrapania, a co najlepsze – filtr również wygląda na nienaruszony!

 

Wszystko to zawdzięczamy połączeniu nie dwóch, ani pięciu, lecz dziesięciu (!!!) utwardzonym powłokom jonowym oraz dodatkowym powłokom hydrofobowym, dzięki którym woda na powierzchni filtra nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople. Dodatkowo powłoka przeciw tłuszczowa niweluje tłuste ślady, wyczerniony brzeg szkła zabezpiecza przed ewentualnymi blikami, a satynowe wykończenie minimalizuje odbicia. Czy można marzyć o skuteczniejszej ochronie?

 

 

MARUMI SUPER DHG FILTR FOTOGRAFICZNY CIRCULAR PL

 

 

 

 

 

 


A co jeśli poza ochroną obiektywu zależy nam na natychmiastowym poprawieniu kontrastów i zwiększeniu nasycenia kolorów naszych ujęć? Tu z pomocą przychodzi filtr polaryzacyjny kołowy. Jest to akcesorium, które szczególnie dobrze sprawdzi się podczas fotografowania miejskich arterii i klasycznych pejzaży.

 

To właśnie on doda głębi niebu, jak i wydobędzie detale architektoniczne. Wygasi niechciane refleksy i odbicia światła zarówno na wodzie, szkle i innych płaszczyznach niemetalicznych. Zdjęcia zyskają charakter, a my zaoszczędzony czas na edycji fotografii w Photoshopie!

 

 

MARUMI SUPER DHG FILTR FOTOGRAFICZNY UV

 

 

Słońce to największy sprzymierzeniec, jak i wróg wszystkich fotografów. Delikatne, miękkie, późno popołudniowe promienie pozwalają tworzyć klimatyczne kadry w kolorach złota, żółcieni i pomarańczy. Zdecydowanie mniej plastyczne, dzienne światło skutkuje nieregularnymi cieniami. Aby zniwelować działanie niechcianych promieni słonecznych już podczas samego procesu fotografowania warto wykorzystywać filtry UV.

 

Seria Super DHG oferuje filtr idealny dla miłośników nadmorskich, jak i górskich pejzaży. Filtr UV od Marumi to gwarancja doskonałych zdjęć, pozbawionych zamgleń czy przepaleń.

 

 


MARUMI SERIA SUPER DHG to linia trzech podstawowych filtrów dla każdego fotografa. LENS PROTECT – przyda się podczas codziennej pracy, CIRCULAR PL – zadba o każdy detal, a UV uratuje niejedno ujęcie. Wybierz filtr najbardziej odpowiedni dla Ciebie!

Polecane

pixel