Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Technologia

Każdy fotograf chce w pełni wykorzystać walory swojego obiektywu. Niestety szklane filtry słabej jakości negatywnie wpływają na jakość obrazu. Przesunięcie ostrości lub wysoki współczynnik odbicia światła mogą tylko pogorszyć uzyskiwane efekty. Dlatego decydując się na zastosowanie filtra warto zadbać o jego optymalny poziom jakości względem stosowanego obiektywu. Oferta marki Marumi to najlepszy wybór w kategorii filtrów fotograficznych i filmowych. Japońscy inżynierowie od przeszło 70 lat dbają, aby każdy pojedynczy produkt ich marki był zawsze tej samej, nieskazitelnie wysokiej jakości. By z powodzeniem spełniał swoją powinność w procesie tworzenia obrazu na każdym poziomie jego realizatora.

Zastosowane powłoki antyrefleksyjne

 

W przypadku filtrów mających za zadanie ochronę przedniej soczewki obiektywu niezwykle ważny jest współczynnik transmisji, a zatem jakości obrazu, który przedostaje się poprzez filtr do obiektywu, a dalej na matrycę aparatu. Większa transmisja danych przechodzących przez filtr, to niższy współczynnik niekorzystnego odbicia światła, a zatem i mniejsza strata odwzorowania obrazu znajdującego się w kadrze obiektywu powstała na skutek refleksów i blików. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w tym względzie stosuje się liczne powłoki antyrefleksyjne mająca za zadanie zniwelować niekorzystne odbicia.

Antystatyczne

 

Wraz z premierą filtrów linii EXUS firma Marumi jako pierwszy na Świecie producent zastosował innowacyjne powłoki antystatyczne, zabezpieczające powierzchnię filtra przed osadzaniem się na niej brudu i kurzu.  Dzięki temu filtry zachowując najwyższą jakość obrazu i wyjątkową ochronę obiektywu są niezwykle łatwe w utrzymaniu w nienagannej czystości. Obecnie powłoki te stosowane są w filtrach Marumi serii EXUS SOLID LP oraz EXUS LP, UV, CPL i ND.

Hydrofobowe

 

Powłoka hydrofobowa sprawia, ze woda nagromadzona na powierzchni nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople. Dzięki temu filtry zachowując swą najwyższą jakość i ochronę są niezwykle łatwe w utrzymaniu w nienagannej czystości. Powłoki te stosowane są w filtrach Marumi serii EXUS SOLID, EXUS oraz SUPER DHG.

Oleofobowe

 

Powłoka oleofobowa sprawia, ze powierzchnia filtra jest zaimpregnowana na tłuste odciski palców. Dzięki temu filtry zachowując swą najwyższą jakość i ochronę są niezwykle łatwe w utrzymaniu w nienagannej czystości. Powłoki te stosowane są w filtrach Marumi serii EXUS SOLID, EXUS oraz SUPER DHG.

Marumi
Marumi

Powłoka polaryzacyjna o wysokiej transparentności

 

Stosowana w filtrach polaryzacyjnych serii EXUS wysokiej jakości, innowacyjna powłoka polaryzacyjna charakteryzuje się, aż o 30% wyższą transmisją światła w stosunku do konwencjonalnych filtrów tego typu. 

Hartowane szkło o najwyższej odporności

 

W filtrach ochronnych serii EXUS SOLID  zastosowane jest szkło Schott Xensation, które jest 7-krotnie mocniejsze od konwencjonalnie stosowanych. Dzięki czemu stanowi bezkonkurencyjną ochronę przedniej soczewki obiektywu nie tylko przez zadrapaniem czy zarysowaniem, ale nawet przed ekstremalnym zdarzeniem.

konwencjonalny filtr
Marumi EXUS SOLID LP

Matowa, radełkowana ramka oprawy filtra

 

Matowe, satynowe wykończenie oprawki minimalizuje możliwość powstawania odbić na samej ramce, a radełkowanie ułatwia operowanie filtrem oraz jego nakręcanie i odkręcanie. Technologia ta stosowane jest w filtrach serii EXUS, SUPER DHG oraz DHG.  

Wyczerniony brzeg szkła

 

Specjalna czarna farba naniesiona na szkło w miejscu jego odcięcia od tafli, gwarantuje skuteczną niwelację flar i refleksów które mogą się pojawiać w trakcie fotografowania w słoneczne dni lub w miejscach z silnymi bocznymi światłami. Technologia ta stosowane jest w filtrach serii EXUS, SUPER DHG oraz DHG.  

Pozostałe elementy oprawki

Pojedyncze pierścienie oprawki filtrów serii FIT+SLIM są ok. 30% cieńsze od konwencjonalnych, a podwójne oprawki stosowane w filtrach polaryzacyjnych są aż o 40% cieńsze od konwencjonalnych, co zabezpiecza przed niekorzystnym efektem winietowania przy stosowaniu z obiektywami ultra-szerokokątnymi. 

Teflonowe wykończenie gwintu mocowania filtra polaryzacyjnego Marumi serii EXUS zapobiega jego blokowaniu się, zapewniając płynne i bezproblemowa nakręcanie i odkręcanie od obiektywu nawet po długim czasie.

W celu zmniejszenia rozproszonych odbić światła oprawkę w serii EXUS wyposażono w dodatkowy grzbiet blokujący światło z obydwu stron, co dodatkowo zapobiega pogorszeniu jakości obrazu.

 

Magnetyczne mocowanie

 

Magnetyczne oprawki innowacyjnej serii Marumi Magnetic Slim zapewniają wyjątkowo komfortowe i szybkie użytkowanie filtrów polaryzacyjnych i neutralnie szarych będących częścią tego systemu. Dzięki temu użytkownik może z wyjątkową łatwością montować i demontować filtry polaryzacyjne oraz neutralnie szare nakładając je na siebie. Bez konieczności zajmującego odkręcania. Jedynie przykładasz i działasz! Błyskawicznie.

 

pixel